Kızlık Zarı Dışarıdan Bakılınca Görülür mü?

Kızlık zarı dışarıdan bakılınca görülür mü?

Hayır. Kızlık zarını incelemek için dışarıdan baktığınızda görmeniz pek mümkün değildir. Çünkü kızlık zarı 2-3 cm içeride kalmaktadır. Özellikle kilolu bayanlarda cilt altı yağ dokusunun kalınlığından ötürü kızlık zarı (hymen) daha derinlerde 4-5 cm içeride olabilmektedir.

Kızlık zarı nedir?

Kızlık zarı vajinanın girişinde kişiden kişiye değişmekle birlikte 1,5-2cm içerde damar ve sinir açısından fakir ağız içi dokusuna benzeyen mukoza katlantısı şeklindeki yapıdır.

Kızlık zarı ne kadar içerdedir?

Hymen yani kızlık zarı adı verilen mukoza katlantısı vajinanın girişinde vulva denilen dışa genital bölgeden 1-1,5cm daha içiride bir yapıdır yapısal olarak bu ölçü değişiklik gösterebilmektedir.

Kızlık zarını kendim kontrol edebilir miyim ?

Uygun jinekolojik pozisyonu uygular ve bu konuda deneyimli iseniz evet edebilirsiniz, ancak yapısının nasıl olduğuyla ilgili bir fikriniz olması için onlarca belki %’lerce muayene yapmamız gerekmektedir.

Kızlık zarı dışarıdan bakıldığında görülebilir mi?

Kızlık zarı çok aralayıp küçük duakları açıp, ıkınma sağlayarak uygun pozisyon ayarlanmadığı taktirde kızlık zarının dışarıdan görülmesi mümkün değildir.

Kızlık zarının bozulup bozulmadığını kendim anlayabilir miyim ?

Kızlık zarınızın bozulup bozulmadığını bu konuda deneyiminiz yoksa anlayamazsınız.

Kızlık zarının dışarıdan görünümü nasıldır?

Kızlık zarı yapısı özel bir pozisyon alınmadığı ve uygun şartlar sağlanmadığı taktirde dışarıdan görünümü mümkün olmayan bir yapıdır.