Civan Perçemi Aslan Pençesi Hayıt Tohumu Kürü İle Hamile Kalanlar Var mı

Civan Perçemi Aslan Pençesi Hayıt Tohumu Kürü İle Hamile Kalanlar Var mı

Civanperçemi Hamile Kalmaya Yardımcı Olur mu?

Civanperçemi sağlık için çeşitli faydaları olan bir bitkidir. Bu faydalardan biri de Civanperçemi bitkisinin rahmi temizleyip hamileliğe yardımcı olmasıdır. Civanperçemi çay olarak demleyip içilebilir.

Hamile Kalmak İçin Civanperçemi Nasıl Kullanılır?

Birer tutam hayat tohumu, aslan pençesi ve civanperçemi, bir fincan kaynar suya koyulur. Yaklaşık 2-3 dk beklenip süzülür. Tercihe göre içerisine limon vb. sıkılarak da tüketilebilir.

Hamile Kalmak İçin Civanperçemi Kullananların Yorumları

Selam arkadaşlar, ben Ahmet Maranki’den duymuştum; aslan pençesi, civanperçemi ve çoban çantası beraber veya ayrı olarak bir taşım kaynatıp sabah akşam içilirse bütün kadın hastalıklarına iyi geliyormuş. Üstelik hamile kalmaya da yardımcı oluyormuş. Gerçi ben her gün kullanmadım fakat hatırladıkça bu bitkilerden bir karışım yapıp içiyordum. Bir buçuk ay kadar sonra hamile kalabildim. Şimdi 11. haftaya gireceğim. Denemenizi tavsiye ederim. Aslında ben daha evvel polen, çörekotu, tarçın ve bal karışımını tüketmiştim. O mu yoksa civanperçemi karışımı mı hamile kalmama yardımcı oldu, emin değilim.

Merhaba kızlar, hamile kalmak isteyenlere hayat otu, aslan pençesi ve civanperçemini karıştırıp içmelerini öneririm. Fakat civanperçemi yalnız olarak kullanılmaz, bu saydıklarım ile karıştırmalısınız. Zaten bu üç bitki, her türlü jinekolojik rahatsızlığa fayda sağlıyor. Bende iltihap ve kist vardı, o yüzden kullanmıştım. Bana son derece yararlı olmuştu. Aynı zamanda bir arkadaşım da bunu uygulayıp hamile kalmıştı. Üstelik arkadaşımda da kist sorunu vardı, buna rağmen başarılı sonuç almıştı. Ancak üç ay boyunca ara vermeden düzenli olarak kullanmalısınız.

Gebe kalmak için civanperçemi çayı içiyorum ve çok memnunum. Kadın hastalıklarından herhangi birini yaşıyorsanız, civanperçemi çayını içmeniz çok iyi gelecektir. Kist ve iltihap başta olmak üzere pek çok rahatsızlığın giderilmesinde etkilidir ve hamile kalmayı da kolaylaştırır. Elbette yumurtalıkların da aktivitesini artırarak sağlıklı çalışmasına katkıda bulunmaktadır. Civanperçemi tüketiminin belli bir zamanı söz konusu değil. Yani ne zaman isteniyorsa o zaman başlanabilir. Ben de Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun öğrencilerinden biri vesilesiyle kullanmıştım. Bana aç karna tüketmemi tavsiye etmişti. Çünkü aç karnına içilirse, hastalıkları daha etkili bir biçimde tedavi ediyormuş. Her gün 2 defa olmak üzere üç ay bu şekilde uygulamak gerekiyor. Bunun yanı sıra kist sorununuz varsa, bu karışımı bir litre suda hazırlayarak içerisine oturursanız son derece yararlı olacaktır. Ancak bu sefer hayat otu kullanmamalısınız, onun haricinde her şey aynı. Böyle yapmak içinizi de dışınızı da hastalıklardan arındıracaktır.

Civanperçemi çayını hamile kalabilmek amacıyla regl döneminden evvel kullanmaya başlamıştım ve âdet olunca 10 gün evvel bıraktım. Kısaca yaklaşık 15 gün tükettim. Fakat hamile kalmama bir etkisi olmadı. Tabii her insanın bünyesi de aynı değil. Umarım başkalarına faydası olur, denemeye değer.

Civanperçemi, hayat otu ve aslan perçemi çayını hamile kalabilmek için düzenli olarak tüketiyorum. Ancak gaz oluşumuna yol açıyor. 15 günden beri devam ediyorum ve başladığım günden bu yana aynıyım.

Adetlerim düzensizdi ve bu yüzden civanperçemini kullandım. Üç ay boyunca adetimi düzene soktu. Maalesef onu bıraktığımda yine adetten kesildim.

Civanperçeminin hamile kalmada etkili olduğunu internetten öğrenmiştim. Bir yıldır ben de bebek özlemi çekiyorum. Aslında bence civanperçemi gebelik için değil, genelde regl düzensizliği ve adet ağrılarına fayda sağlıyor, bilhassa mide yanmasına ve ağrısına çok yararı var. İki haftadan beri düzenli olarak kullanmaktayım. Mide rahatsızlıklarında çok tesirli, herkese öneriyorum.